O nas

Obecny kształt zespołu to efekt ścierania się wizji i spojrzeń na świat wielu ludzi związanych  z ponad 10 letnią historią Madvision.. Od początku istnienia zespołu do chwili obecnej stały trzon projektu niezmiennie, przez wiele lat w prosty sposób przekazuje swoją wizję… zwariowaną, lecz prawdziwą. Jest to spojrzenie na świat ludzi, dla których muzyka to nieograniczona kopalnia energii a przekaz stanowi stuprocentową brutalną prawdę życiową.

Historia rozpoczyna się w roku 1996, kiedy powstaje formacja Parasite Brain, stworzona przez Macieja „Kłębka” Kłębukowskiego oraz Tomasza „Gradzia” Gradzińskiego. Muzyka zespołu to surowy hc-punk wychodzący prosto z podziemia. Buntowniczy, anty systemowy i bezpośredni przekaz uderza prosto w wyznaczony cel. Podczas próby w MDK w Lublinie zostaje zarejestrowany pamiątkowy materiał dokumentujący ten okres.

Upływający czas weryfikuje i narzuca zmiany zarówno w składzie jak i stylu muzyki. W okresie 1999-2003 hc-punk ewoluuje w stronę energicznego hard-coreowego grania. Pod zmienioną nazwą - Vision – zespół nagrywa w 2002 r. pamiątkowe demo w studiu w MDK w Milejowie. W tym okresie  przychodzą pierwsze sukcesy oraz koncerty na dużej scenie. Zespół zajmuje pierwsze miejsce w przeglądzie lubelskich kapel ABC 2000,  zajmuje 1 miejsce na przeglądzie rockowych zespołów Juwenalia 2001, w ramach nagrody gra na dużej scenie przed zespołem Kult. Od tego momentu Vision gra wiele koncertów, m.in. na Juwenaliach (2002,2003), Kozienaliach (2002,2003), Feliniadzie (2002), W.O.Ś.P (2002-2004). Zespół dwukrotnie koncertuje z Acid Drinkers, bierze udział w regionalnych trasach koncertowych. Pozytywny odbiór wśród słuchaczy, duża dawka energii na koncertach i bezpośredni udział publiczności sprawiają, iż okres ten należy do bardzo aktywnych i mile wspominanych przez członków zespołu.

Po przerwie w działalności w latach 2005-2006 spowodowanej wyjazdem części składu do USA, projekt przybiera nowe wcielenie – rodzi się Mad Vision. Uzbrojony w nowe siły i pomysły skład dąży do grania alternatywnego rap-corea z udziałem nowego wokalisty. Do ekipy dołącza nowy perkusista oraz basista. Zespół komponuje dojrzały i pomysłowy materiał zarejestrowany jako MV Promo 2007. MadVision koncertuje m.in. z Acid Drinkers, Lipali, Pneumą, Frontside, None oraz kapelami regionalnymi.  Niestety służba wojskowa obydwu członków zespołu oraz problemy z wokalistą wymuszają przestój w działalności. W tym okresie powstają pomysły i riffy na nowy materiał, który stworzony w już nowym składzie ujrzy światło dzienne w roku 2013.

Rok 2011 to dla Madvision rok ważnych i odpowiedzialnych decyzji i zmian dążących do stworzenia stabilnego, czynnie działającego i zaangażowanego składu, czyli „jedziemy z tym koksem!!!”. Ustalone zostają priorytety oraz jasno wyznaczony cel. Już po kilku miesiącach krystalizuje się ostateczny skład zespołu, którego trzon niezmiennie stanowi „Kłębek” – wokalista i gitarzysta rytmiczny udzielający się od początku istnienia projektu. Do składu dołącza basista „Kapsel”, gitarzysta solowy „Gumiś” oraz perkusista „Arti”. Od tego momentu Madvision ciężko pracuje realizując materiał na nową płytę, której nagranie finalnie zakończone zostaje w roku 2013. Opublikowany zostaje oficjalny klip „Sen” promujący nadchodzą płytę.

Rok 2014 – Premiera nowej płyty zatytułowanej „Twój Raj”. Od tego momentu Madvision otwiera nowy rozdział historii...Album zawiera mieszankę muzycznej energii z bezpośrednim polskim przekazem...

Stabilizacja, zaangażowanie, przyjacielskie bezinteresowne wsparcie ekipy znajomych oraz niezmienna chęć dzielenia się swoim doświadczeniem życiowym poprzez twórczość– te wszystkie bezcenne czynniki ostatecznie uformowały i utrwaliły mocną jak skała, zwariowaną lecz prawdziwą ekipę Madvision...

Historia składu: